Cenne wyjazdowe zwycięstwo

CHEŁMŻA. Tak ja w tytule podała swoje oficjalne stanoiwsko wobec wyniku ostatniego meczu Sparta na swojej stronie internetowej. W sobotnie popołudnie piłkarze z Obornik zmierzyli się na wyjeździe z drużyną Legii Chełmża.

Spotkanie odważniej rozpoczęli gospodarze, a Sparta nastawiła się na grę z kontry. W 10 minucie meczu pierwszą groźną akcję przeprowadziła Sparta, a Florek nie trafił w bramkę z dogodnej pozycji. W 27 minucie groźnie zaatakowała Legia, ale na szczęście skończyło się na rzucie rożnym. W 33 minucie meczu dobrą akcje przeprowadził Kopaniarz, jednak jego strzał blokują obrońcy. 9 minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę dobrą sytuację zmarnował Dachowski. Do przerwy mieliśmy więc bezbramkowy remis.

W drugiej połowie Sparta zagrała bardziej agresywnie i od początku zaatakowała Legię. W 47 minucie meczu Daniel, będąc sam na sam z bramkarzem, nie trafił w bramkę. W Trzy minuty później strzał Głowackiego minimalnie minął bramkę. W 66 minucie trener Mariusz Drewicz wprowadził na boisko Marcina Bukowskiego, który odmienił losy całego spotkania. Najpierw w 76 minucie Bukowski zagrał idealnie na wolne pole do Daniela, ten dośrodkował do Florka i w ten sposób padła pierwsza bramka dla Sparty.

W 83 minucie meczu ponownie przed szansa stanął Florek, ale tym razem nie trafił w światło bramki. W 86 minucie meczu Sparta wykonywała rzut rożny. Bukowski dośrodkował piłkę, a Potaś głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Gdy już wszyscy czekali na końcowy gwizdek sędziego, w 91 minucie Bukowski minął trzech obrońców i zdobył trzeciego gola dla oborniczan. Sparta wywiozła zatem z trudnego terenu trzy punkty, a bohaterem spotkania można śmiało nazwać Marcina Bukowskiego.

Skład Sparty: Wosicki – Gendera, Potaś, Jujeczka, Smuniewski, Dachowski (46 min. Daniel), Brauza (66 min. Bukowski), Ratajski, Głowacki (55 min. Lizewicz), Kopaniarz, Florek (88 min. Cyranek).

Bramki dla Sparty: 76 min. – Florek – 1:0, 86 min. – Potaś – 2:0, 91 min. – Bukowski – 3:0.