Będzie sala obsługi klienta

OBORNIKI. Jesienią rozpoczną się prace przy budowie sali obsługi petenta w urzędzie miejskim. Będą w niej pracować co najmniej trzy urzędniczki obsługujące wchodzących tam mieszkańców, a ponadto powstaną dwa stanowiska w kancelarii. Po wyburzeniu części ściany nośnej dzielącej urząd od przychodni, zostanie ona podtrzymana przez dwie kolumny. Na podłodze ma zostać ułożona kamienna posadzka.  

W suficie zostaną umieszczone lampy halogenowe ergonomicznie oświetlające poszczególne miejsca. Będą też specjalne niekrępujące miejsca do wypełniania dokumentów przez osoby chcące załatwić w urzędzie swoje sprawy. Projektanci nie zapomnieli o dogodnym dostępie do sali przez osoby niepełnosprawne. Dotrą one tam windą po drugiej stronie budynku a potem szerokim korytarzem przez przychodnię. 

Sala obsługi mam być miejscem przyjaznym i wygodnym. Nawet schody mają nabrać mniejszego nachylenia, aby wygodniej tam wejść. Nie ucierpi też mocno obecna przychodnia. Większość gabinetów pozostanie bez zmian.  Zostaną zlikwidowane jedynie niektóre pomieszczenia. 

Budowa to wymóg, jaki postawiła Unia Europejska. Termin realizacji tego wymogu zbliża się wielkimi krokami, dlatego jesień jako początek  przebudowy wydaje się być optymalna. Zapewne nie da się uniknąć w czasie prowadzenie prac pewnego rozgardiaszu, ale należy pozostać z nadzieją, że koniec uwieńczy dzieło. 

Podobne artykuły