Będzie nowa droga w Gościejewku

GOŚCIEJEWKO. Wieś Gościejewko była dotąd jedyną miejscowością w gminie Ryczywół, która nie posiadała jeszcze utwardzonej drogi. Fakt ten przechodzi właśnie do historii, bowiem trwają już prace nad jej utwardzeniem. Podjęła się tego firma  z Czarnkowa, wykonująca nie po raz pierwszy, i to z dobrym skutkiem, roboty drogowe na terenie gminy Ryczywół. Zadowolony z niej jest wójt Jerzy Gacek jak i sołtys Jan Polcyn. 

Długo czekaliśmy na twardą, asfaltową drogę i się wreszcie doczekaliśmy – powiedział naszej redakcji pan Jan w przerwie wyrównywania podjazdu do swej posesji. Zaraz jeszcze dodał – przydałaby się też kanalizacja. Na tę jeszcze wieś będzie musiała poczekać. Tak jak poczekać trzeba będzie też na chodniki. Zdaniem sołtysa być może nie będą one w ogóle potrzebne, bo szeroka, półkilometrowej długości jezdnia i mały ruch pojazdów pozwolą na bezpieczne przemieszczanie się pieszych brzegiem drogi. Jego obawy budzą jedynie zbyt szybko jeżdżący kierowcy. Proponował nawet spowalniające muldy na drodze. 

– Jeśli nierówna droga miała by czynić ruch bezpieczniejszym, to po co to całe utwardzanie – zapytał żartem wójt i już serio dodał – są odpowiednie przepisy i znaki regulujące prędkość na wiejskiej drodze i to powinno wystarczyć. 

Układanie dywanika asfaltowego zakończy prace na ostatniej nie utwardzonej jeszcze drodze wiejskiej a Gościejewko dołączy do miejscowości z niemal kompletną infrastrukturą. Koszt inwestycji to niemal 300 tysięcy złotych a współfinan- sowana jest ona przez marszałkowski Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych. Planowane jest też w nieodległej przyszłości przedłużenie drogi wiodącej dalej do osady Trzy Góry, leżącej na samym skraju gminy. Byłby to kolejny odcinek kilkuset metrów asfaltu. 

Podobne artykuły