Złodziej ukrył się na strychu

WARGOWO. Do niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę 7 września w miejscowości Wargowo. Dochodziła godzina 22:00 gdy Łukasz K., dwudziestodwuletni złodziej z Obornik, wykorzystując nieobecność domowników postanowił ich okraść. 

Łukasz K. obszedł budynek i zauważył, że jest otwarte okno. Niewiele myśląc wszedł do mieszkania i to nie z wizytą, ale z zamiarem dokonania kradzieży. Choć był już na niezłej „bani”, jednak robota robotą, więc zaczął sprawnie i systematycznie pakować sprzęt RTV taki jak odtwarzacz dvd, wieżę  oraz liczne płyty o łącznej wartości ok. 700 złotych. Jako doświadczony rabuś przeszukał też miejsca, w których zwykle chowane są pieniądze i bez trudu wydobył z nich równiutkie 700 złotych w gotówce. 

Gdy był gotów do wyjścia usłyszał, że wracają właściciele mieszkania. W związku z tym porzucił spakowany sprzęt i pobiegł schować się na strychu budynku. Gdy przybyli do domu zauważyli, co tam zaszło natychmiast zadzwonili po policję. Na miejsce wezwania przybyli funkcjonariusze z  Oborniki. 

Policjanci obejrzeli lokal a potem po śladach ruszyli na strych, gdzie trząsł się dość głośno ze strachu złodziejaszek Łukaszek. Tam go zatrzymali a następnie przewieźli go do izby wytrzeźwień w Poznaniu, gdzie zastrzeżono go do dyspozycji komendy w  Obornikach, która prowadzi w tej sprawie postępowanie. 

Podobne artykuły