Żerniki jeszcze atrakcyjniejsze

ŻERNIKI. Bukietem róż i pysznym plackiem drożdżowym upieczonym przez panią sołtys –  mieszkańcy Żernik podziękowali władzom Obornik za realizację inwestycji w ich miejscowości. 11 września oddana została tam do użytku nowa droga. 

Droga ma szerokość od 3,5 do 5 metrół na łukach, jej długość to 1799 metrów. Wybudowano ją z betonu asfaltowego za kwotę 728 tys. zł. Łączy się z przebiegającą przez wieś drogą wojewódzką w kierunku Murowanej Gośliny. Inwestycję realizowała wyłoniona w przetargu firma z Czarnkowa. Symboliczną wstęgę uroczyście przecinały sołtys Genowefa Magdziarz oraz burmistrz Rydzewska. 

Przy okazji warto wspomnieć jako ciekawostkę, że wieś Żerniki jest jedyną w gminie Oborniki miejscowością, którą zasila woda z poznańskiego Aquanetu, a dokładnie z rozdzielni w Murowanej Goślinie.  Od wiceburmistrza Henryka Łukaszewskiego usłyszeliśmy  – zależy nam na poprawie infrastruktury w tej miejscowości, bo posiada ona bardzo malownicze i niezwykle ekologiczne tereny pod budownictwo indywidualne. Czysta woda i dobry dojazd, to atuty podnoszące z jednej strony wartość działek z korzyścią dla ich obecnych właścicieli a z drugiej przyciągające chętnych do kupna inwestorów z dużych miast. 

Podobne artykuły