Rożnowo zwycięzcą powiatowego turnieju wsi

GOŚCIEJEWO. W minioną niedzielę odbył się w Gościejewie Powiatowy Turniej Wsi. Chłodna aura nie pozostała bez wpływu na frekwencję. Przy nielicznej, jak na tej rangi imprezę, publiczności walczyły w sportowych zmaganiach ze sobą wsie, które zwyciężyły w swych gminach podobne turnieje. Wsi było tylko pięć, bo z nieznanych przyczyn nie przybyła ekipa Gorzewa. 

Prócz widowiskowego przeciągania liny były też bardziej statyczne zawody, jak zgadywanka, –„jaka to melodia”. Tę konkurencję wygrała zawodniczka z Gościejewa. Gościejewo wygrało też konkurencję rodzinną jaką było rzucanie jajkiem. Tu nie spisał się Radom przegrywając kolejne próby. Do połowy zawodów wszystkie wsie miały podobny dorobek punktowy z lekką przewagą Gościejewa i Budziszewka. Zawodnicy z tej ostatniej wsi walczący pod wodzą Zbigniewa Nowaka najwyraźniej spoczęli w tym momencie na laurach i przestali zdobywać kolejne punkty. 

Jednocześnie do przodu ruszyło Rożnowo i Kiszewo nawiązując równą walkę z gospodarzami. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła wieś Rożnowo, wyprzedzając Gościejewo. Na miejscu trzecim uplasowało się Kiszewo a na czwartym Radom. Budziszewko zostało na końcu. 

Zawodnikom i widowni czas umilała grupa teatralna „To My” z  Rogoźna. Na dzieci czekał dmuchany zamek a na wszystkich gorąca grochówka. Ta bardzo się przydała, ponieważ miniona niedziela była dniem wyjątkowo tego lata chłodnym. 

Podobne artykuły