Rekordowe zwycięstwo oborniczan

OBORNIKI. W sobotę piłkarze Sparty Oborniki podejmowali u siebie drużynę Zdroju Ciechocinek. Początek spotkania był słaby w wykonaniu obu zespołów. W 14 minucie meczu pierwszy strzał na bramkę oddali piłkarze Sparty. Dwie minuty później Zdrój groźnie zaatakował i Wosicki ratuje Spartę od utraty bramki. W 25 miucien meczu kolejna dobra akcją Sparty, jednak nie zakończona strzałem. W 29 minucie strzał gości broni Wosicki. Pięć minut później po dobrej akcji Sparty strzał Brauzy po interwencji bramkarza minimalnie mija bramkę.

Nie minęła minuta a po rzucie rożnym Potaś uderza piłkę, która trafia w słupek. W 38 minucie meczu pada pierwsza bramka w tym spotkaniu, po rzucie rożnym Szpalik uderza piłkę głową a bramkarz jest bez szans. W końcówce pierwszej połowy ponownie Brazua wykonuje rzut rożny i Błędkowski głową pokonuje bramkarza. W doliczonym czasie gry po raz trzeci Brazua dośrodkowuje z rzutu rożnego, a tym razem Potaś pokonuje bramkarza gości.

W drugiej połowie to nada Sparta była strona przeważającą. W 52 minucie meczu Dachowski strzela na bramkę ale niecelnie. Pięć minut później Szpalik decyduje się na strzał z ponad 30 metrów i trafia idealnie w bramkę, a bramkarzowi pozostaje wyciągnąć piłkę z bramki. W 68 minucie meczu goście po strzale Jujeczki strzelają sobie samobójczą bramkę. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu tym razem z rzutu rożnego dośrodkowuje Bukowski, wynik podwyższa Zarębski. W 87 minucie meczu Florek uderza głową, ale tym razem broni bramkarz. W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry Florek po do graniu Bukowskiego pokonuje bramkarza po raz siódmy i ostatni w tym meczu. Sparta wygrywa u siebie, przy głośnym dopingu klubu kibica. 

Skład Sparty: Wosicki – Gendera, Potaś, Jujeczka, Smuniewski (60 min. Zarębski), Daniel (66 min. Pytlak), Brauza (71 min. Cyranek), Szpalik, Dachowski, Błędkowski (60 min. Bukowski), Florek. 

Bramki dla Sparty: 38 min – Szpalik, 45 min – Błędkowski, 46 min – Potaś, 57 min – Szpalik, 68 min – samobójczy, 75 min – Zarębski, 90 min – Florek.

Podobne artykuły