Pechowe przedszkole

OBORNIKI. Remontująca zdewastowane przedszkole nr 3 przy ulicy Młyńskiej firma miała w Obornikach dwa zadania. Wyremontowała już toalety dla chłopców w budynku gimnazjum przy ulicy Piłsudskiego i dach na przedszkolu nr 3. Na tym jednak koniec. 

Kołowrót wokół budynku przy Młyńskiej trwa już ponad dwa lata. W przedszkolu nie ma jeszcze półmetka wszystkich prac, na które wygrała przetarg, ale firma chce odstąpić od umowy, jaką zawarła z władzami Obornik. Firmie nie opłaca się ponoć kontynuacja prac, źle wycenionych i nie przynoszących jej, według szefa firmy, zakładanego zysku. Władze Obornik są gotowe przystać na tę propozycję, bo po każdej niemal czynności otrzymują fakturę za prace dodatkowe, z czym nie chcą się godzić.  

W tej sytuacji konieczny będzie nowy przetarg. Wciąż do wymiany są jeszcze okna od frontu budynku, remont okien od podwórza, wymiana instalacji grzewczej i elektrycznej a ponadto roboty budowlane wewnątrz budynku. Łącznie do przerobienia jest jeszcze około sześćset tysięcy złotych a czas goni, bo wciąż brakuje miejsc w przedszkolach.  

Podobne artykuły