Lista ulic do przebudowy

GMINA OBORNIKI. Według niepotwierdzonych przez urząd miejski danych, w tym roku jest planowana przebudowa niemal dwudziestu ulic. Na rok przyszły może ich nie być mniej. 

Na osiedlu Bielawy będą to ulice: Akacjowa, Daszyńskiego, Waryńskiego i Sikorskiego. Ponadto ulice Krańcowa, Nowa i Jackowskiego, oraz ulica Wybudowanie. Także w planach mogą się pojawić ulice w Uścikowie Folwarku, w Kowanówku, Bąblińcu a w Bogdanowie ulica prowadząca do bloków. Będzie tez przebudowana jedna z ulic w Uścikowcu.   Prawdopodobnie nie jest to jeszcze pełna lista a ile z tego uda się zrealizować, pokaże czas i przyszłoroczny budżet. Pytany o pełną listę ulic do przebudowy szef wydziału inwestycji Jacek Glapiak zastrzegł, że może się z nią podzielić dopiero wówczas, gdy zaakceptują ją władze i rada. 

Tymczasem trwają prace drogowe jednocześnie w kilku miejscach Obornik.  Bardzo dobre tempo obserwowaliśmy na osiedlu Piaski, gdzie przebudowywana jest ulica Paderewskiego. Szeroka i dwujezdniowa droga została już wykorytowana i trwa tam układanie i umacnianie podbudowy. Jak mówią drogowcy, do zimy zdążą z zakończeniem prac, by niebawem zaczynać następne w miejscach, które podaliśmy wyżej.

Podobne artykuły