Wakacje z tańcem

OBORNIKI. Warsztaty, Sława, rysunek, śpiew, rzeźba, animacja – oto hasła krzyżówki, widniejące na wakacyjnych koszulkach kadry, które dają jedno rozwiązanie – TANIEC. Właśnie one tworzyły XI już,  obóz szkoleniowo-wypoczynkowy obornickiej szkoła ruchu i tańca Iwony Markiewicz  w Sławie. Chronologicznie rzecz biorąc, zaczęło się i skończyło tańcem. Technikę jazzu zgłębiano z Krystyną Frąckowiak. Pierwszy raz na obozie odbyły się warsztaty teatralne, prowadzone przez Ewę Bryk-Nowakowską, która wybrała do pracy nad scenariuszem kilkanaście osób. 

Wszyscy mieli okazję poznać kilka ćwiczeń z dykcji oraz podziwiać koleżanki i kolegów w przygotowanym przedstawieniu. Po kilku dniach dołączyli Monika Bral i Alassane Wat. Poprowadzili zajęcia łączące jazz  z innymi technikami tańca – jazz rock funk soul oraz funky jazz. Na obozie pojawili się również choreografowie programu „You can dance” Filip Czeszyk i Krzysztof  Mazur, specjalizujący się w stylach hip hop, wacking, dance hall czy locking. Oprócz tańca nie zabrakło śpiewu. Kolejny raz warsztaty chóralne poprowadziła Agata Steczkowska wraz ze swoim asystentem Mateuszem Stenclem. Ponadto dzieci miały okazję brać udział w lekcjach rysunku Macieja Markiewicza.

Podczas Dni Sławy szkoła ruchu i tańca wystąpiła na scenie z chórem chłopięcym Agaty Steczkowskiej. Tancerze udowodnili, że umieją śpiewać, a chórzyści, że potrafią tańczyć.

Znalazł się też czas na zabawę – jazdę konną, go-carty czy rejs statkiem. Uczestnicy chętnie spędzali czas na plaży, gdzie leniuchowali i zajadali najlepsze lody w mieście. Wieczorami także nie brakowało atrakcji – ognisko, seans filmowy i muzyczny czy konkursy z nagrodami.

Podobne artykuły