Remis w derbach powiatu obornickiego

OBJEZIERZE. W trzeciej kolejce rozgrywek A-klasy doszło do derbów powiatu obornickiego – Orkan Objezierze podejmował Wełnę Rogoźno. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 2:2.

Początek meczu należał do piłkarzy z Objezierza. Jednak już w 8 minucie po szybkiej kontrze,  rogoźnianie prowadzili 1:0. Od tego momentu pilkarze Sparty ograniczali się głównie do presingu i obrobny. W końcówce pierwszej połowy z boiska zszedł kapitan Orkanu Michał Stachowiak, któremu odnowiła się kontuzja. Zastąpił go Wojtek Chudziński.

Druga połowa była już znacznie ciekawsza. W 49 minucie goście strzelili drugą bramkę. Kwadrans później do głosu doszedł Orkan i po rzucie rożnym padła kontaktowa bramka. Strzelcem był Tomasz Chudziński, natomiast bramkarz Rogoźna został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie i zbędną dyskusję. Od tego momentu Orkan stwarzał coraz częściej zagrożenie pod bramką gości. W 70 minucie do bramki gości trafił Dariusz Senger, jednak strzelał ze spalonego i sędzia bramki nie uznał. Pięć minut później groźnej kontuzji doznał zawodnik gości w zderzeniu z Wojtkiem Mitręgą. Polała się krew i piłkar z Rogoźna resztę meczu oglądał z ławki z bandażem  na głowie. Na szczęście to nic poważnego.

Na wyrównanie widzowie czekali do 86 minuty. Po rzucie rożnym, wykonywanym  piłka odbiła się o nogę Adriana Odelgi i wpadła do bramki.