Mecz oborniczanie kończyli w dziewiątkę

OBORNIKI. Początek meczu nie zapowiadał, że Sparta wróci z Inowrocławia pokonana 2:0, bowiem już w 1 minucie meczu okazję do zdobycia bramki miał Kopaniarz, niestety młodemu napastnikowi zabrakło zimnej krwi. Trzy minuty później Goplania objęła prowadzenie, przy rzucie rożnym piłka została zagrana na krótki słupek i przy biernej postawie obrońców Sparty gospodarze objęli prowadzenie.

W 10 minucie meczu kolejną groźną akcję przeprowadziłą Goplania. W 19 minucie pierwszy groźny strzał na bramkę wykonała Sparta, jednak piłka po uderzeniu Ratajskiego minęła bramkę W 28 minucie meczu Sparta przeprowadziła jedną z niewielu składnych akcji w pierwszej połowie, niestety nie zakończyła jej strzałem

W 42 minucie niecelnie strzelał Daniel. Tuż przed przerwą groźny strzał oddał Brauza, jednak zamiast w siatkę trafiłą w nogi bramkarza. Po przerwie trener Mariusz Drewicz zmienił dwóch zawodników – Kamoda zastępuje Kopaniarza, a Pytlak Szpalika. W 49 minucie meczu Sparta wykonywała rzut rożny, a Lizewicz trafił w poprzeczkę.

W 54 minucie spotkania, po drugiej żółtek kartce, boisko opuszcza Kamoda i odtąd Sparta gra w dziesiątkę. W 83 minucie meczu dochodzi do zderzenia między Smuniewskim i napastnikiem Goplanii. Obaj z rozciętymi głowami zostali odwiezieni do szpitala. Sparta kończy więc mecz w dziewiatkę, a gospodarze w 89 minucie regulaminowego czasu strzelili drugą bramkę. Po rzucie rożnym i ponownie biernej postawie obrońców Obornik, Goplania zdobywa drugiego gola.

Według oficjalnego serwisu obornickiego klubu, skąd pochodzą te informacje, Sparta przegrywa spotkanie w Inowrocławiu przede wszystkim po kiepskiej pierwszej połowie, która została po prostu przespana.

Skład Sparty: Wosicki – Gendera (56 min. Błędkowski), Jujeczka, Ratajski, Smuniewski, Daniel, Brauza, Szpalik (46 min. Pytlak), Lizewicz (71 mi.n Bukowski), Kopaniarz (46 min. Kamoda), Florek. Żółte kartki: 53 min. – Kamoda, 54 min. – Kamoda. Czerwone kartki: 54 min. – Kamoda.