Śmierć motocyklisty po dożynkach w Ryczywole

PIOTROWO. W niedzielę 24 sierpnia o godzinie 16:25 na prostym odcinku drogi powiatowej nr 275 w miejscowości Piotrowo doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem dwóch motocyklistów. Obaj byli dobrymi kolegami, obaj wracali z dożynek w Ryczywole. Gdy mknęli przez Piotrowo, kierujący motocyklem marki Yamaha dwudziestosiedmioletni mieszkaniec Wągrowca Artur R., w nie ustalonych do końca okolicznościach zderzył się z jadącym w tym samym kierunku motocyklem marki Kawasaki, kierowanym przez Pawła A., lat 33 – również mieszkańca Wągrowca. 

W wyniku zderzenia obaj motocykliści odnieśli poważne obrażenia. Ten pierwszy tak bardzo poważne, że zmarł zaraz po przewiezieniu go do szpitala. Drugi z motocyklistów doznał prócz innych lżejszych obrażeń także złamania prawej ręki. Obaj kierujący motocyklami byli trzeźwy. Obaj jechali bardzo szybko i tu można dopatrywać się aż tak tragicznego skutku.  Śledztwo w tej sprawie wszczęła już prokuratura rejonowa w Obornikach, przekazując materiały do prowadzenia postępowania obornickiej komendzie policji. 

Wypadek w Piotrowie pokazał, że moda na motocykle i to coraz szybsze, ma też swoją cenę. Kierowcę jednośladu nie chroni żadna skuteczna osłona. Musi ją zastąpić rozwaga i wyobraźnia.

Podobne artykuły