Są pieniądze na nowoczesne boiska przy szkole nr 2 w Obornikach

OBORNIKI. Jak informuje urząd miejski w Obornikach, gmina otrzymała dofinansowanie na budowę kolejnego boiska sportowego. Po przyznaniu środków na budowę tzw. „wielkiej dziury” przy ul. 25 stycznia (trwają procedury przetargowe), Oborniki otrzymały środki na budowę boiska o nawierzchni syntetycznej na terenie bardzo zaniedbanych, a leżących w środku miasta, boisk przy szkole podstawowej nr 2. 

W ramach II edycji programu dofinansowanie otrzymało 50 boisk, w tym 6 w Wielkopolsce. „Blisko Boisko” to program budowy obiektów ze sztuczną nawierzchnią współfinansowany przez PZU oraz ministerstwo sportu i turystyki. 

W ramach tego programu powstają nowoczesne i przyjazne dzieciom boiska z trawy syntetycznej, umożliwiające całoroczną, bezpieczną grę w piłkę. Z tych obiektów, dzieci i młodzież mogą korzystać bezpłatnie, także poza godzinami szkolnymi i w dni wolne. Projekt boiska, na które Oborniki otrzymały środki obejmuje budowę boiska z trawy syntetycznej o wymiarach 43x70m z logo PZU, (które dokłada ze swych środków do budowy), z ogrodzenia, oświetlenia murawy oraz trybuny na kilkadziesiąt miejsc. Inwestycja będzie realizowana jeszcze w tym roku. 

Tak samo w tym roku o całoroczne boisko ze sztuczną nawierzchnią wzbogaci się prawdopodobnie jeszcze co najmniej jedna szkoła. Na rozstrzygnięcie czeka dofinansowanie projektu budowy boisk przy zespole szkół na Osiedlu Leśnym.

Podobne artykuły