Ostatni taki weekend

OCIESZYN. Miniony weekend był ostatnim w te wakacje. Dopisała pogoda i mieszkańcy ziemi obornickiej spędzali go w plenerze. Część ruszyła na grzyby, które wysypały w wielkiej obfitości. Pozostali bawili się na różnych piknikach. W Nieczajnie były do dożynki parafialne.

Bawiono się też hucznie  w Bogdanowie. Sołtys Mysiak z Ocieszyna wraz z radą sołecką i kolegami z OSP przygotowali dla dzieci tradycyjny piknik. Były konkursy, nagrody i mecz z młodzieżą z Maniewa. Nie brakło słodyczy i kiełbasek z grilla. W biegach dookoła boiska zwycięzcami w swych grupach wiekowych zostali : Oliwia i Klaudia Szefler, Damian Skorwider, Norbert Jabłoński oraz Karolina Wiorek. Piłeczką najdalej rzucili: Dawid Mysiak i Kinga Dachtera, Wiele emocji budziły wyścig dookoła boiska w dorosłej obsadzie. Najszybszy okazał się Szymon Tomczak, wygrywając z Daria Borucką, Sergiuszem Wieczorkiem Darkiem Szeflerem i samym sołtysem Dariuszem Mysiakiem, który mimo kilku siwych włosów wciąż jest w doskonałej formie. Grała muzyka i świeciło słońce. 

Zabawa była przednia o czym świadczyć mogły rozbawione buzie dzieci. – Jeszcze lepiej bawiły się podczas wycieczki do „Nenufar parku” w Kościanie – powiedział pan Darek, a dzieci poprosiły, by podziękować władzom gminy za autobus a pani dyrektor szkoły w Maniewie i paniom nauczycielkom za opiekę. Czynimy to z chęcią zwłaszcza, że panie poświęciły dzieciarni swój wolny czas. 

Podobne artykuły