Maliński na burmistrza

POWIAT OBORNICKI. Podczas ostatniej sesji rady powiatu miał swój czas Adam Maliński – animator współpracy międzynarodowej młodzieży i propagator energii odnawialnej. Ten ostatni temat zajmuje go coraz bardziej i nic dziwnego, że namawiał radnych, by więcej myśleli o produkcji czystej energii. Zaproponował im wyjazd na targi tematyczne do Niemiec deklarując załatwienie tanich wejściówek. Do propozycji wyjazdu dołączył się przewodniczący Okpisz słowami, że – można by zrobić wyjazd, ale jak radni zapłacą za transport. 

Przy okazji Adam Maliński złożył raport o wymianie międzynarodowej. Pochwalił trzech nauczycieli z Rogoźna, na których owa wymiana w tej gminie się opiera. Gdy przeszedł do Obornik, nie szczędził pochwał pod adresem Zygmunta Dyczkowskiego. W opinii pana Adama, korzyści z wymiany młodzieży nie można przecenić.

Skutki współpracy widać gołym okiem. W szpitalu w Obornikach pojawiło się całe wyposażenie oddziału geriatrycznego z Bawarii. Caritas z Holandii też szuka, miejsca, gdzie można by pomóc. Wystąpienie Adama Malińskiego radny Paweł Bździak skwitował myślą, że warto w wydziale promocji powiatu znaleźć etat dla pana Adama. On jako jedyny promuje powiat obornicki. Miłe słowa dla Malińskiego miał także  Okpisz – Adam jest tak znany w niemieckim Luchow, że jak zachce to może wygrać tam wybory na burmistrza.

Podobne artykuły