Grad bramek i rekordowe zwycięstwo

OBORNIKI. W sobotnie popołudnie piłkarze Sparty Oborniki zmierzyli się z Polonią Leszno. Początek meczu był bardzo wyrównany, a w 3 minucie to Polonia mogła objąć prowadzenie. Z biegiem czasu to Sparta zaczęła mieć przewagę i coraz groźniej atakowała. W 7 minucie groźnie strzelił Potaś lecz piłka minęła bramkę. W 12 minucie meczu Kopaniarz stanął przed szansą. 6 minut później min meczu Lizewicz dobrze podał do Kopaniarza, ten zagrał do Florka, który minimalnie nie trafił w bramkę. W 27 min meczu Sparta wykonywałą rzut rożny i Krzysztof Potaś pokonał bramkarza Polonii.

W 36 minucie meczu Polonia mogła wyrównać, jednak na wysokości zadania stanął bramkarz Sparty. Minutę później po rzucie rożnym Florek głową pokonał bramkarza Polonii. W 41 minucie pierwszej połowy Smuniewski zdecydował się na rajd i wrzucił piłkę w pole karne, a piłkarze Polonii strzelili sobie samobójcza bramkę. 3 minuty przed przerwą Sparta przeprowadziłą kolejną groźną akcję i Brauza z ponad 20 metrów pokonał bramkarza Sparty po raz trzeci.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych ataków Sparty. W 58 minucie meczu po kolejnej dobrej akcji Kamoda zdobywa piątą bramkę. W 66 minucie oborniczanie przeprowadzili kolejny atak na bramkę gości i Florek po raz drugi osobiście a po raz szósty dla Sparty zdobył bramkę. W 68 minucie na strzał z 18 metrów zdecydował się Bukowski i zdobył bramkę numer 7. W 80 minucie meczu Błędkowski minimalnie niecelnie strzelił na bramkę gości. 2 minuty później Golon sfaulował przed bramką napastnika gości i po rzucie karnym Polonia zdobyła honorową bramkę. Gdy już się wydawało że sędzia zakończy spotkanie, w 90 minucie Pytlak strzałem z daleka zdobył bramkę nr 8.

Relacja za oficjalną stroną Sparty. Wielkie brawa należą się także kibicom za aktywny doping i liczne przybycie na mecz. Klub kibica zaprasza za naszym pośrednictwem wszystkich chętnych do wsparcia MKS Sparta Oborniki.

Skład Sparty: Wosicki – Gendera, Potaś, Ratajski (70 min. Golon), Smuniewski, Brauza, Dachowski (65 min Pytlak), Kamoda (60 min. Bukowski), Lizewicz (60 min. Błędkowski), Florek, Kopaniarz.

Bramki dla Sparty: 27 min – Potaś – 1:0, 37 min – Florek – 2:0, 41 min – samobójcza – 3:0, 42 min – Brauza – 4:0, 58 min – Kamoda – 5:0, 66 min – Florek – 6:0, 68 min – Bukowski – 7:0, 90 min – Pytlak – 8:1.

Skrót pierwszej połowy meczu można obejrzeć na stronach telewizji obornickiej – www.oborniki.com.pl.