Wysokie zwycięstwo Sparty na wyjeździe

LIPNO. W sobotnie popołudnie piłkarze Sparty po ponad trzygodzinnej jeździe do Lipna zmierzyli się z miejscowym Mienień. Wg oficjalnego serwisu Sparty początek spotkania był już bardzo obiecujący a oborniczanie od początku mieli przewagę.

Już w 6 minucie meczu Brauza oddał silny strzał na bramkę. W 7 minucie  groźną sytuację mieli gospodarze, po rzucie wolnym pośrednim piłka wyleciała jednak po za boisko. W 13 minucie padła pierwsza bramka dla Sparty. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Potaś oddał silny celny strzał.

W 18 minucie meczu Brauza po indywidualnej akcji decyduje się na uderzenie z 18 metrów i zdobywa druga bramkę dla Sparty. W 21 minucie Kopaniarz marnuje doskonałą sytuacje do podwyższenia wyniku. W 33 Mień po raz pierwszy oddał groźny strzał na bramkę. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Sparty 2:0

W drugiej połowie Sparta nadal przeważała i strzeliła kolejne bramki. W 47 minucie po rzucie rożnym do piłki wyskakuje Florek i głową pokonuje bramkarza. W 58 minucie meczu kolejną groźna akcje przeprowadza Sparta, Kopaniarz jednak nie wykorzystuje doskonałej sytuacji. W 64 pada ostatnia bramka w tym spotkaniu, po akcji Kopaniarza gospodarze sami trafiają do swojej bramki.

Mecz ostatecznie kończy się zasłużona wygraną Sparty 4:0. Piłkarzom i trenerowi należą się gratulacje za zdobycie 6 pkt w dwóch ciężkich meczach wyjazdowych.

Skład Sparty: Wosicki – Jujeczka, Potaś, Ratajski ( 78 min. Golon), Smuniewski, Daniel (68 min. Dachowski), Brauza (71 min. Cyranek), Szpalik, Kopaniarz, Florek (68 min. Kamoda).

Bramki dla Sparty: 13 min. Potaś, 18 min. Brauza, 47 min. Forek, 63 min. samobójcza

Żółte kartki: 82 min. Kamoda, 87 min. Szpalik.