Pijani królowie obornickich szos

OBORNIKI, ROGOŹNO. Plaga pijanych kierowców szerzy się w postępie niemal geometrycznym. Najgorsze w tym jest to, że wielu z nich działa w recydywie. Tylko w ostatnim okresie zatrzymano kilku takich piratów szos. 

16 sierpnia w Obornikach na ulicy Bielawskiej zatrzymano 21-letniego mieszkańca Obornik, który kierował samochodem VW Golf będąc w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad półtora promila alkoholu. Ponadto zatrzymany naruszył orzeczony przez Sąd Rejonowy w Obornikach zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

20 sierpnia w Rogoźnie zatrzymano o godzinie 21  na ulicy Międzyleskiej 31- letniego mieszkańca gminy Rogoźno kierującego samochodem marki Fiat a będącego w stanie nietrzeźwym. Badanie wykazało u niego 0,6 promila alkoholu. W tym przypadku kierujący także nie stosował się do prawomocnego orzeczenia Sądu Rejonowego w Obornikach dot. zakazu prowadzenia pojazdów. 

Tego samego dnia o godzinie 23:25 na osiedlu Przemysława zatrzymano 44 – letniego mieszkańca Rogoźna, który kierował rowerem po pijanemu. Użytkownik drogi publicznej miał w żyłach 2,5 promila. Jak można się domyśleć, on także nie stosował się do prawomocnego orzeczenia Sądu Rejonowego w Obornikach dotyczącego zakazu prowadzenia pojazdów. 

We wszystkich tych przypadkach pijanych kierowców zatrzymano w areszcie i zastosowano wobec nich przyspieszony tryb postępowania. Wyroki za recydywę były znacznie surowsze od tych pierwszych. Czy to nauczy ich czegoś, to zupełnie inna sprawa. 

Podobne artykuły