Królczyk otwiera z Rydzewską

OBORNIKI. W sobotę na stadionie miejskim odbył się pierwszy turniej o puchar prezesa Sparty. Organizatorami turnieju byli obok klubu urząd miejski w Obornikach oraz Obornickie Centrum Sportu. Punktualnie o godzinie 10 turniej został oficjalnie otwarty przez prezesa Tomasza Królczyka i burmistrz Annę Rydzewską. 

Mecze trwały 2 razy po 10 minut. W turnieju udział wzięły Lech Poznań, Junior Gorzów, Nielba Wągrowiec, UKS Skórzewo Poznań, a także dwie drużyny MKS Sparta Oborniki, prowadzone przez trenerów Grzegorza Kijka i Mieczysława Wojtkowiaka.

W ostatniej chwili z przyczyn losowych nie dojechała na turniej awizowana wcześniej drużyna młodzieżowa z Francji. Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi adepci sztuki piłkarskiej z Obornik, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania i zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Cieszy wynik, ale także gra, bowiem efekty rocznej pracy z młodzieżą już są widoczne, a w przyszłości może mieć z nich pożytek pierwsza drużyna Sparty, walcząca aktualnie na boiskach III ligowych. Końcowa klasyfikacja drużyn: 1. Sparta I Oborniki 2. Lech Poznań 3. Nielba Wągrowiec 4. UKS Skórzewo Poznań 5. Junior Gorzów 6. Sparta II Oborniki.

Podobne artykuły