Jak anioła wąs

POŁAJEWO. Uczestnicy kończących się w połajewskim GOK-u półkolonii wzięli udział w miniwarsztatach tańca. Zajęcia z dziećmi uczęszczającymi na "coolturalne wakacje" poprowadziła instruktorka tańca współczesnego Marietta Kiszka. Dla milusińskich prowadząca przygotowała efektowny układ z elementami tańca jazzowego do prawdziwego numeru jeden na listach przebojów, czyli utworu zespołu Feel Jak anioła głos. 

Młodzi adepci sztuki tanecznej pląsali jak w transie w rytmie spokojnej rockowej ballady, naśladując z zapamiętaniem pełne gracji kroki i delikatne ruchy dłoni pani Marietty. Przed instruktorką popisywali się kolejno niezwykle ambitni i zdolni ruchowo  chłopcy i zaznajomione z tańcem dziewczynki. 

Zajęcia mogłyby przejść do historii jako najbardziej nastrojowa lekcja tańca w wykonaniu dziesięciolatków, gdyby nie swoista trawestacja tekstu dotychczas autorstwa Piotra Kupichy. Dzieci podczas tańca podśpiewywały albowiem jak anioła wąs, a nie jak stoi w tekście głos, wywołując spazmy śmiechu. Wymyślony przez dzieci anioła wąs przejdzie do historii podobnie jak niezwykle udane i pełne atrakcji wakacje z GOK-iem dla najmłodszych. 

Podobne artykuły