Zwycięstwo Sparty po nudnym meczu na inaugurację III ligi w Obornikach

OBORNIKI. Włocłavia Włocławek to Włocławski Klub Piłkarski z którym przyszło zagrać Sparcie w kolejnym meczu rozgrywek III ligi. W poprzednim sezonie Włocłavia zajęła 7 miejsce w rozgrywkach walcząc do samego końca z lokalnym rywalem łomieniem Lipno o utrzymanie się w lidze.

W Obornikach Włocłavia przegrała 1:0, po bramce strzelonej w 8 minucie przez nowego zawodnika Sparty Arkadiusza Kamodę. Był to niestety jedyny skuteczny atak tego zawodnika, wiec na ostatnie 10 minut drugiej połowy zastąpił go Bukowski. To nie nie na wiele się jednak zdało.

Mecz obserwowany przez zaledwie kilkadziesiąt osób nie mógł się podobać. Nie dość, że aura nie sprzyjała i piłkarze grali w strugach deszczu, to na dodatek grali niemrawo i nieskładnie. Najwyraźniej starali się dowieźć wynik do końca meczu i to im się udało. Okrzyki niezadowolenie z trybun bardzo rzadko przerywały brawa małej grupki nieco bardziej zadowolonych kibiców. Akcje rwały się zaraz po nawiązaniu, strzały były niecelne. Piłkarzom z Obornik nie pomogło w poprawie wyniku nawet to, że ich przeciwnicy z Włocławka grali jeszcze gorzej, rzadko atakując i słabo się broniąc. Nie skusiła Spartan nawet pusta i to kilka razy, bramka gości.

Sędzia Michał Michalczyk doliczył dodatkowe 3 minuty a na koniec odgwizdał zwycięstwo Sparty. Pociechą sobotniego meczu jest niewątpliwie to, że złe wrażenie szybko minie a wynik zostanie. Zdobyte w sobotę punkty bardzo się przydadzą po porażce w Grudziądzu.

Skład Sparty: Wosicki – Gendera, Potaś, Smuniewski, Daniel, Ratajski, Brauza, Kamoda (77 min. Bukowski), Lizewicz (60 min. Błędkowski), Kopaniarz (72 min. Pytlak), Florek