Zielone wakacje

WARGOWO. Z oferty zielonych wakacji zorganizowanych po raz szósty przez R. Mintę-Repczyńską, wspieraną przez radę sołecką z sołtys Ireną  Magdziarek na czele, skorzystało 34 dzieci. Do opieki w ramach wolontariatu zgłosiły się dwie nauczycielki.  Na uczestnikach największe wrażenie zrobiła wycieczka do Rogowa i możliwość zwiedzania malowniczego parku pełnego … dinozaurów. Dzieci odwiedziły również Gniezno, Wielkopolski Park Narodowy w Jeziorachh i Puszczykowo. Tam w zadrzewionym ogrodzie replikę legendarnego żaglowca Krzysztof a Kolumba a także muzeum i pracownię literacką Arkadego Fidlera oraz kopie piramidy Cheopsa. Podczas wojaży po Wielkopolsce przewodnikiem i niezastąpionym kierowcą gimbusa „Staś” był Józef Rolewski. 

Również w tym roku nie zabrakło ulubionego przez najmłodszych rajdu rowerowego. Mimo, iż trasa wiodła „tylko” do pobliskiego Objezierza,  zmęczonych uczestników wzmacniała pyszną grochówkę jedna z członkiń koła gospodarnych kobiet „Wargowianki”. 

W ostatnim dniu dzieci wraz z rodzicami bawił się podczas festynu. Dla zwycięzców sportowych konkurencji przygotowano nagrody i upominki. Do późnego wieczora mieszkańcy Wargowa spędzali mile czas, chwaląc kiełbaski smażone w murowanym a wykonanym dla wszystkich mieszkańców wsi  grillu oraz pysznościom i łakocie zrobione przez mamy. 

Podobne artykuły