Rozbity tir w gościnnym Rożnowie

ROŻNOWO. W miniony poniedziałek na drodze krajowej nr 11 na wysokości Rożnowa doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego. Kierowca potężnej Scanii wiozącej ze 

Świecia 24 tony papieru jadąc od strony Rogoźna, zauważył nagle hamujący przed nim srebrny samochód marki Audi A4. Także wcisnął hamulec a resztą zajęły się prawa fizyki. Jego ciężka naczepa przesuwała się dalej, pchając przed sobą ciągnik. Pojazd wjechał na sąsiedni pas ruchu, ściął spore drzewo, połamał dwa następne i zatrzymał się dopiero na zaoranym polu. 

Zdenerwowany kierowca zapamiętał jedynie tyle, że Audi miało rejestrację z Gniezna. Jako pierwsi do auta podbiegli mieszkańcy Rożnowa. Zapamiętali, że po wyjściu z kabiny trząsł się cały i poprosił o papierosa. Zaklinowany pomiędzy drzewami samochód stał przez całą dobę w polu. 

Na szczęście nic się nikomu nie stało. Kierowca wezwał na pomoc firmę z terenu naszego powiatu. Nim przeładowano potężne bele papieru na inną naczepę, mieszkańcy pobliskich domów z Rożnowa podali zaskoczonemu kierowcy obiad i przynieśli kawę. W rozmowie z nami, nie mógł się nadziwić gościnności rożnowian. Zapewniliśmy go, że oni już tak mają, iż nikogo nie pozostawią bez pomocy w potrzebie. Rozbity samochód ściągnięto i odholowano z pola dopiero wtorkowym popołudniem.

Podobne artykuły