Widoki na koniec koszmaru

OBORNIKI, POZNAŃ. Z czasem dojazd do stolicy Wielkopolski stał się dla mieszkańców powiatu obornickiego prawdziwym koszmarem. Potężne korki zaczynają się długo jeszcze przed wjazdem do miasta a warto dodać, że jest to jedyny z czterech głównych wjazdów do Poznania od wielu lat niczym nie poprawiony. 

Jednak i tu choć ma coś drgnąć. Jak zdołaliśmy się dowiedzieć, ulica Obornicka także doczeka się wreszcie modernizacji. Jeszcze w tym roku poznańscy drogowcy zaczną projektować przebudowę tej ulicy. Zakłada ona miedzy innymi poszerzenie jezdni i budowę dodatkowego pasa ruchu. Ponadto ogromne zmiany powstaną na samym rondzie obornickim. Stanie się ono trzypoziomowym węzłem komunikacyjnym. Najniżej przebiegać będzie trasa wyjazdu w kierunku Obornik. 

Rondo pozostanie w dotychczasowym układzie a wiaduktem nad nim przebiegnie trasa północnego odcinka trzeciej ramy komunikacyjnej. Inwestycja ma być wykonana do 2012 roku, kiedy w stolicy Wielkopolski odbędą się mecze podczas piłkarskich mistrzostw Europy. 

Podobne artykuły