Poszóstne uderzenie

GMINA OBORNIKI. W poniedziałek 4 sierpnia odcinek drogi S-11 pomiędzy Ocieszynem a Bogdanowem zdobył pierwsze miejsce na liście najbardziej niebezpiecznych dróg powiatu obornickiego.  

W godzinach popołudniowych doszło tam do zderzenia aż sześciu pojazdów. Zaczął kierowca granatowego Seata, który nie dostosował szybkości do warunków drogowych. Gdy auta zwalniały przed wjazdem do Bogdanowa, on pędził dalej. Skutkiem tego wpadł na srebrną Toyotę Corollę, a ta wpadła na poprzedzające ją auto. To auto wpadło na jeszcze inne jadące przed nim. 

Choć wyglądało to groźnie, na szczęście nikt z jadących poważnie nie ucierpiał. Policjanci wykonali swoją pracę i odjechali. Jednak nie na długo. Niebawem w miejscu o 200 metrów bliższym Ocieszyna, niż byli poprzednio, doszło do zderzenia następnych dwóch aut. Było to klasyczne najechanie na tył poprzedzającego pojazdu. Zdarza się ono niemal zawsze wtedy, gdy kierowca jedzie zbyt szybko i zbyt blisko a do tego zajmuje się wszystkim, tylko nie obserwowaniem jezdni.

Podobne artykuły