Porażka Sparty Oborniki w Grudziądzu na inaugurację III ligi

GRUDZIĄDZ. Nie udał się piłkarzom Sparty Oborniki wyjazd do Grudziądza – twierdzi oficjalny serwis MKS Sparta. Po fatalnych błędach szczególnie w obronie, oborniczanie wyraźnie przegrali z Olimpią 3:1. (1:1)

Początek meczu nie zapowiadał takiego wyniku, oba zespoły grały bardzo zachowawczo, a gra toczyła się w środku pola. W 18 minucie Sparta objęła prowadzenie, z rzutu wolnego w pole karne piłkę dośrodkował Brauza, a Florek głową pokonał bramkarza Olimpii. Po utracie bramki, piłkarze Olimpii zaczęli walczyć z większym animuszem, jednak ich akcje były bardzo chaotyczne. Sparta nastawiła się na grę z kontry jednak tych nie wyprowadziła zbyt wiele. W 40 minucie Głowacki zdecydował się na rajd z piłką przez pół boiska, ostatecznie ją stracił a goście wyprowadzili kontrę i będąc w ustawieniu trzech na dwóch obrońców strzelili wyrównująca bramkę.

Pierwsza połowa kończy się remisem, a o drugiej jak najszybciej oborniczanie powinni zapomnieć, bowiem ich szkolne błędy tylko ułatwiły strzelanie kolejnych bramek zawodnikom Olimpii. W 55 minucie kolejny w tym meczu błąd popełnia obrona i Olimpia objęłą prowadzenie. Pomiędzy 60 a 70 minutą Olimpia grała koncertowo. W 71 minucie Wosicki nie miał szans na obronę strzału po fatalnym błędzie Jujeczki i Olimpia objęła prowadzenie 3:1.

Do końca spotkania Sparta nie potrafi strzelić drugiej bramki, ale na szczęście dla oborniczan również napastnicy Olimpii popisywali się nieskutecznością, pomimo wielu dogodnych sytuacji, i nie zdobyli kolejnego gola. Warto wspomnieć, że Olimpia zdobyła jeszcze trzy bramki, których nie uznał sędzia, ponieważ strzelone zostały z pozycji spalonych.

Sparta przegrała pierwszy mecz w III lidze, a trener ma na pewno o czym myśleć przed kolejnym spotkaniem. Szkolne błędy i przegrana na własne życzenie – tak w skrócie można podsumować sobotnie spotkanie. Miejmy nadzieję, że w następnym meczu będzie lepiej.

Skład Sparty: Wosicki – Gendera, Jujeczka (75 min Stadnik), Głowacki, Smuniewski, Brauza (60 min. Cyranek), Daniel, Szpalik, Dachowski, Florek, Błędkowski (55 min. Kamoda). Bramka dla Sparty: 18 min Florek. Żółte kartki dla Sparty: 88 min Daniel.