Po królewsku na dniach Lubasza

POŁAJEWO, LUBASZ. 6 i 7 sierpnia grupa teatralna Zgrzyt z Gminnego Ośrodku Kultury w Połajewie pod kierunkiem Miłosławy Nowickiej wzięła udział w wędrówce teatralnej po gminie Lubasz podczas odbywających się jak co roku na początku sierpnia Dni Lubasza. W sztuce „Król wschodzącego słońca” zaprezentowały się cztery początkujące aktorki z Połajewa, które w grupie są niemal od samego początku, czyli ponad trzy lata: Marta Sell, Patrycja Jerzyk, Katarzyna Siek i Paulina Cieluszek.

Umiejętności sceniczne dziewcząt podziwiać mogli mieszkańcy dwóch podlubaskich miejscowości: Prusinowa w środę 6 sierpnia o godz. 18.00 oraz Goraju dzień później o 16.00. W zamian za występ grupa teatralna z Połajewa miała zapewniony nocleg oraz wyżywienie w zajeździe Meteor. Również w każdej z miejscowości dziewczęta były witane po królewsku, nie tyle chlebem i solą, ale kawą i domowymi wypiekami.

Każdy z występów skupił grupę kilkudziesięciu mieszkańców danej wsi. Wśród widzów przeważały dzieci i choć sztuka nie była z założenia przeznaczona dla najmłodszych, dzieci doskonale radziły sobie z identyfikacją postaci w opowieści o walce dobra ze złem o duszę człowieka czekającego na króla. Występ uatrakcyjniały wstawki multimedialne. 

Podobne artykuły