Ktoś się cieszy, a ktoś inny kradnie

OBORNIKI. Po długich latach oczekiwań, szybko zbliża się koniec przebudowy ulicy Półwiejskiej. Podczas, gdy większość mieszkańców tej ulicy jest rada z tego faktu, jedna osoba stara się coś na tym dodatkowo zarobić i to w sposób bardzo nieuczciwy. Drogowcy zauważyli, że ginie im kostka betonowa a nawet krawężniki. Rozmawialiśmy z kilkoma mieszkańcami tej ulicy. 

Jak się zdołaliśmy od nich dowiedzieć, to pewien sklepikarz kradnie nocami ów materiał. Gdy tylko zapada zmrok, ładuje kostkę betonową i odwozi ją do swego garażu. Ma tam ponoć już całkiem ładny zapasik. 

To nam przypomniało problem budowy chodnika na Bielawach biegnącego wzdłuż ulicy Czarnkowskiej. Wówczas też pewien mieszkaniec tego osiedla kradł nocami kostkę i układał sobie z niej chodniczek na swojej posesji. Sprawa się wydała i musiał ponieść karę a ponadto odwieźć kostkę na miejsce. Sprawą złodzieja z Półwiejskiej zajęła się już policja i należy mieć nadzieję, że także i on odwiezie, to co zabrał. 

Trzeba ze smutkiem przy tym skonstatować, że takie czyny przynoszą niezasłużenie złą opinię wszystkim mieszkańcom obornickich Bielaw. 

Podobne artykuły