Kamienie na drodze

ROGOŹNO. Wracali z wesela. Było po 1 w nocy. Ktoś w Rogoźnie na wjeździe do miasta od strony Wągrowca ułożył w poprzek drogi pasy z betonowych białych bloków. Z daleka miały wyglądać jak oznakowania przejścia dla pieszych. Żart się udał. Wpadli swym autem w pułapkę. Samochód przeskoczył jeden pas betonów i drugi lądując na przeciwnym pasie ruchu. 

Wystrzeliły poduszki powietrzne.  Mieli szczęście, że jechali Fordem Fokusem typu kombi. Mniejszy samochód bez wątpienia by rozbili. Mieli też szczęście, że kierowca był sprawny, doświadczony i zwolnił na widok ”pasów”. Gdyby z przeciwka także jechało auto mogłoby dojść do tragedii.  Tym razem siedząc na przednim fotelu młody mężczyzna ma „tylko” pęknięte żebra i poparzoną przez poduszkę rękę. 

Pozostali są poobijani a samochód uległ zniszczeniu. Jak zdołaliśmy sie dowiedzieć, dwa dni wcześniej, w tym samym miejscu jacyś żartownisie położyli na szosie głaz wielkości dużej głowy kapusty. Policja stara się ustalić sprawców tych zabaw. Podobno nie jest to łatwe zadanie. Tym bardziej apelujemy o ogromną ostrożność przy przejeździe przez Rogoźno nocą. 

Podobne artykuły