Sukces tegorocznej wymiany

ROGOŹNO, GELSENKICHEN. Na zaproszenie Wolfganga Eckerta już od trzech lat trwają wakacyjne wyjazdy do Gelsenkichen młodzieży ze szkolnego klubu europejskiego przy gimnazjum nr 1 w Rogożnie. W czerwcu 2006 wyjechało 9 osób, w ub.r 20 gimnazjalistów z opiekunami. Wiele pracy i przygotowań zostało włożone w przygotowania do kolejnego wyjazdu. 

Zdaniem Adama Malińskiego, było warto. Nie brakło jednak komplikacji. Miesiąc przed podróżą zachorowała jednej z inicjatorek i koordynatorek wymiany młodzieżowej z Gelsenkichen – Danuta Karolak. Zastąpiła ją Mirosława Niemier wspierana przez dyrekcję gimnazjum. Ostatecznie na początku wakacji wyjechała z Rogożna 20 osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunkami Mirosławą Niemier i Małgorzatą Bosiacką oraz tłumaczem Adamem Malińskim. Po przybyciu i zakwaterowaniu goście i gospodarze przystąpili do zapoznania a potem przy pełnej już integracji wspólnie zwiedzano okolice Centrum Młodzieży. 

Władze miasta zafundowały rogoźnianom komfortowy autobus, którym mogli zwiedzić miasto w tym słynny stadion. Odbyła się też wspólna wycieczka do Kolonii i Akwizgranu. Goście nie mniej niż z zabytków cieszyli się z atrakcji Raju Wodnego Wasserparadies.  Wolfgang Eckert ma prawo czuć się wyjątkowo szczęśliwym, gdyż spełniło się jego marzenie o regularnej wymianie młodzieżowej a dzieci niemieckie chcą w roku 2009 przyjechać do Rogożna.

Podobne artykuły