Obornicka runda mistrzostw w upale

OBORNIKI. IV runda mistrzostw strefy zachodniej Polski w motocrossie już za nami. Sklasyfikowano łącznie 122 zawodników, w tym 106 amatorów, dla ktorych przede wszystkim przeznaczona jest ta impreza. Organizatorzy ocenili, że to duża liczba jak na wakacje i panujący upał.

Tor był dobrze przygotowany a pomiędzy startami polewała go zaprzyjaźniona z obornickim Motoklubem jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipy.

Zmagania na torze rozpoczęły starty klasy młodzik. Na starcie stanęło 18 zawodników. W pierwszym biegu zwyciężył Wojtek Kozłowski („Szarak” Sochaczew), drugi dojechał Michał Kozera (KM „Cisy” Nowogard), a trzeci Miłosz Kozica (Oborniki). Drugi reprezentant Motoklubu Oborniki, Dominik Chudzik, był piąty.

Następnie w połączonym wyścigu wystartowali zawodnicy klas junior (19 zawodników) i weteran (17 zawodników). Było na co popatrzeć. Klasą dla siebie był Darek Majchrzak (Oborniki – weteran), który objął prowadzenie od startu do mety, za nim jako drugi dojechał Piotr Huzar (AP Głogów), a trzeci Jan Szkudlarek (Oborniki). Wśród juniorów pierwszy na metę przyjechał Wojciech Kramer, drugi był Marcin Wittchen, trzeci Maciek Rybarczyk (wszyscy Oborniki), pozostali zawodnicy MKO – Jakub Polasik – 4, Kacper Czarski – 6, Jakub Ruks – 8, Paweł Fajok – 10, Sebastian Rymacki – 17, Jakub Sobczak – 19 (uległ kontuzji).

W klasie do 30 lat bezkonkurencyjny okazał się być Krzysztof Szynklewski (Oborniki), drugi Radek Boczek (RTM Radom), trzeci Kuba Zydorczak (Oborniki). Pozostali zawodnicy MKO w tej klasie to Maciek Zagrodnik – 17, Witek Juś – 20.

Wyniki biegu w klasie powyżej 30 lat – pierwszy Konrad Różański (WKM Wschowa),  drugi Paweł Pawelec (WKM Wschowa),  trzeci Sebastian Kałużny; zawodnicy MKO: Michał Dutkiewicz – 6, Jacek Grabowski – 12, Tomasz Wojewoda – 17.

W zawodach rozegrano również konkurencję dla quadów, w których wystartowało siedmiu zawodników zwyciężył Krzysztof Kreczetowski (WKM Wschowa), drugi Włodzimierz Jęśkowiak (WKM) i trzeci Artur Tokarewicz (MX Koszalin). Zawodnicy MKO:  Wiesław Biliński – 4, Artut Obst – 7.

Ostatni z rozgrywanych biegów w klasie licencja rozstrzygnął na swoją korzyść Paweł Szturomski (AK Głogów), drugi dojechał Szymon Przymusiński (MKO), trzeci Andrzej Szalbierz (Unia Poznań). Pozostali zawodnicy MKO: Jacek Grabowski – 7, Karol Okupniak – 10, Sebastian Beszczyński – 15.

Jak zwykle drugie biegi ustawiają końcowe wyniki i nie zawsze ten, który był początkowo pierwszy, również pierwszy jest w tabeli końcowej zawodów. I tak klasa młodzik – pierwszy ukończył Wojciech Kozłowski (Szarak Sochaczew), drugi Miłosz Kozica (MKO), trzeci Dominik Chudzik (MKO) i ostatecznie zawody wygrał  Wojciech Kozłowski (Szarak Sochaczew), drugi Miłosz Kozica (MKO), trzeci Michał Kozera (KM „Cisy” Nowogard), Dominik Chudzik z Obornik zajął 4 miejsce.

W klasie weteran pierwsze miejsce zajął Mariusz Majchrzak (MKO), drugi Piotr Huzar (AP Głogów), trzeci Jan Szkudlarek (OKM Ostrów Wlkp.) a ostatecznie również pierwsze miejsce Dariusz Majchrzak (MKO), drugi Piotr Huzar (AP Głogów), trzeci Jan Szkudlarek (OKM Ostrów Wlkp.). W klasie junior pierwsze miejsce zdobył Jakub Polasik (MKO), drugie Marcin Wittchen (MKO) a trzecie Maciej Rybarczyk (MKO). Pozostali zawodnicy z Obornik: Paweł Fajok – 4, Kacper Czarski – 5, Jakub Ruks – 6, Sebastian Rymacki – 13. Zawody wygrał Marcin Wittchen (MKO) przed Jakubem Polasikiem (MKO) i Maciejem Rybarczykiem (MKO), pozostali zawodnicy MKO: Kacper Czarski – 5, Paweł Fajok – 6, Jakub Ruks – 7, Sebastian Rymacki – 16, Patryk Pytel – 18 i Jakub Sobczak – 19.

W klasie do 30 lat (amator I) pierwszy w drugim biegu był Krzysztof Szynklewski (MKO), drugi Radek Boczek (RTM Radom), trzeci Wojciech Wyrzykowski (Cross Team Zielona Góra). Zawodnicy MKO: Kuba Zydorczak – 7, Witek Juś – 20. Wyniki końcowe: pierwsze miejsce Krzysztof Szynklewski (MKO), drugi Radek Boczek (RTM Radom), trzeci Wojciech Wyrzykowski (Cross Team Zielona Góra). Zawodnicy MKO: Kuba Zydorczak – 4, Maciek Zagrodnik –  21, Witek Juś – 22.

W klasie powyżej 30 lat (amator II) zwyciężył Paweł Pawelec (WKM Wschowa), drugi był Tomasz Stelmaszyk (MKS Nekla), a trzeci Przemysław Bantosz. Zawodnicy MKO: Michał Dutkiewicz – 4, Jacek Grabowski – 13 i ostatecznie klasę wygrał Paweł Pawelec (WKM Wschowa), przed Konradem Różańskim (WKM Wschowa) i Tomaszem Stelmaszykiem (MKS Nekla); zawodnicy MKO: Michał Dutkiewicz – 6, Jacek Grabowski – 12, Tomasz Wojewoda – 17. W klasie quad open zwyciezył Marcin Radziszewski (WKM), drugi był Krzysztof Kreczetowski (WKM) a trzeci Włodzimierz Jęśkowiak (WKM). Zawodnik MKO Wiesław Biliński zdobył 5 miejsce. W klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce wywalczył Krzysztof Kreczetowski, natomiast wśród oborniczan Wiesław Biliński zajął 5 miejsce, a Artur Obst 7.