Nie będzie remontu Szamotulskiej

OBORNIKI. Już drugi rok kierowcy czekają w napięciu na obiecywany im od dawna remont drogi wojewódzkiej nr 187 Oborniki – Szamotuły. Źle wyprofilowana, zbyt wąska, pełna dziur i nierówności, o kiepskiej i śliskiej nawierzchni, to tylko kilka najgrzeczniejszych określeń wspomnianej drogi, jakie odnotowaliśmy na naszych forach internetowych. 

Remont w w zasadzie przebudowę drogi zaplanowano ostatecznie na ten rok i nagle dowiedzieliśmy się, że nic z tego nie będzie. Uchwałą z 21 lipca sejmik wojewódzki przesunął jej przebudowę za kwotę 2.300.000 zł na rok 2010. Wtedy nawet zwiększy ową kwotę do 2.313.021 zł. 

Jak zdołaliśmy się dowiedzieć, była podczas obrad poważna awantura wzniecona przez oburzonych tą decyzją radnych ze strony Szamotuł i okolic. 

Obornicki radny wojewódzki o sprawie dowiedział się dopiero kilka dni później i to od nas. Zapytaliśmy Tomasza Szramę (PO), czy była w jego klubie dyscyplina przed głosowaniem? Tego nie wiedział, ale pamiętał, że na spotkaniu klubu była mowa o konieczności przesunięcia remontu wszystkich wielkopolskich dróg na później, aż do czasu, gdy rząd upora się z uzyskaniem zgody od Unii Europejskiej na pozostanie przy polskich przepisach ekologicznych. 

Wygląda na to, że wobec zaniechania remontu stan drogi szamotulskiej jeszcze się pogorszy. Tomasz Szrama ma zamiar złożyć na sesji we wrześniu w tej sprawie interpelację a zmiany na liście remontów uznał jako część większego planu. 

Tymczasem na drodze wojewódzkiej z Czarnkowa przez Oborniki do Murowanej Gośliny trwa remont i przebudowa, co zdaje sie przeczyć wielkiemu planowi. 

Remont drogi do Szamotuł był o tyle pilny, że odnotowano tam zimą najwięcej zdarzeń drogowych w gminie a może i powiecie obornickim. Bywały dni, że policja kilkanaście razy dziennie rejestrowała na tym odcinku przeróżne zdarzenia. Droga pochłonęła też ofiary śmiertelne. Mamy nadzieję, że te fakty znajdą się w obiecanej interpelacji radnego i kogoś przekonają. 

Radny Tomasz Szrama nie ukrywał w rozmowie z nami, że ma w tej sprawie wielki żal do siebie. 

Podobne artykuły