Monitoring Obornik coraz bliżej

OBORNIKI. Coraz bliżej do końca prac przy monitoringu centrum Obornik. Ekipa teleinformatyków, zaczęła montować system podglądu i rejestracji w komendzie policji. Rozprowadzono kable a panujące upały na pewno nie były sprzymierzeńcem monterów. 

Została też przeprowadzona próba jednej z kamer. Uczestniczył w niej wiceburmistrz Bogdan Bukowski i potwierdził, iż w okolicach podstawówki nr 2 obserwował samochód odległy o prawie 500 m. – Nie było najmniejszego problemu z odczytaniem jego numerów czy rozpoznaniem twarzy kierowcy. 

Takiego oręża zazdroszczą już Obornikom policjanci w Rogoźna. Gdy zapytaliśmy burmistrza Bogusława Janusa o to, czy również planuje monitorowanie miasta, odpowiedział, że na razie mnie. Swego czasu proponował policji podzielenie się po połowie ewentualnymi kosztami, ale niedofinansowane służby mundurowe mogą o takim wkładzie własnym jeszcze na długo zapomnieć. 

W Obornikach cały nakład monitoringu poniesie kasa miejska. To się i tak opłaci, odliczając koszty naprawy strat po działalności chuliganów, szybko odrobimy wydatki, tłumaczył swego czasu na sesji wiceburmistrz Bukowski. 

Podobne artykuły