Gangi na gościnnych występach

GMINA OBORNIKI I ROGOŹNO. Jeżeli przez pewien czas kradzieże samochodów były w naszym powiecie rzadkością, ten stan zmienił się i to bardzo niekorzystnie. Jak twierdzą policjanci, dzieje się tak najczęściej za sprawą „gangów na gościnnych występach”, które odwiedzają nasz region. 

Tylko w ostatnim czasie odnotowaliśmy takie zdarzenia jak opisany w innym miejscu, gdzie łupem pewnego rzymianina padło czerwone Suzuki Vitara o wartości 20.000 zł. Jeżeli tam opisaliśmy zdarzenia, które nastąpiły po kradzieży auta, to teraz donosimy, iż stało na parkingu przed fabryką okien z otwartymi drzwiami i włączonym silnikiem. Pojazd nie był ubezpieczony w zakresie AC, a jego właściciel popisał się w ten sposób wyjątkową niefrasobliwością. 

Inaczej przebiegła kradzież żółtego Renault Kangoo o wartości 11.000 zł, do której doszło w Rogoźnie. Tam nieustalony jeszcze sprawca dokonał kradzieży auta, które następnie i porzucił. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP Rogoźno, która zabezpieczyła pojazd do badań. 

Zagrożone są także coraz popularniejsze wystawki. Z takiego, choć ogrodzonego, przydrożnego terenu skradziono samochód osobowy marki Volkswagen Passat koloru srebrnego o wartości 40.000 zł. Jego właściciel miał ponoć szczęście, bo auto odzyskał. Jak twierdzi, dzień później odnalazł nieuszkodzonego Passata w lesie koło Marszewca. 

Można tu zaryzykować przypuszczenie, że wykupił auto od złodziei. Postępowanie prowadzi KPP w Obornikach. Mniej szczęścia miał właściciel granatowego Mercedesa. CLK 230 także wartego 40.000 zł. Skradziono mu go z posesji przy ulicy Nowej w Rogoźnie. 

Zginąłby także z parkingu osiedlowego w Obornikach Fiat Punto o wartości 1000 zł, gdyby złodziej potrafił go uruchomić. Skończyło się jedynie na uszkodzeniu stacyjki i instalacji elektrycznej. 

Podobne artykuły