Święto obornickiej policji i awanse

OBORNIKI. Tradycyjne święto policji podzielono w tym roku na dwie części. Pierwszą z nich było spotkanie oficjalne w sali sesyjnej starostwa, gdyż jak wyjaśnił komendant powiatowy Wojciech Spychała, świetlica w komendzie jest przygotowywana do remontu. Wśród gości znaleźli się przedstawiciel komendanta wojewódzkiego policji, władze powiatu i gmin oraz szefowie prokuratury, nadleśnictwa i straży pożarnej a także po raz pierwszy, emerytowani policjanci. 

Powitawszy wszystkich serdecznie. z naszą redakcją włącznie, komendant Wojciech Spychała podziękował policjantom za trud, nie zapominając także o życzeniach dla ich rodzin. Wiele serdeczności od komendanta wojewódzkiego przekazał jego wysłannik. Podziękował im za trud i efekty pracy a także ich rodzinom za wsparcie. Wyraził nadzieję, że takie święto jak dzień policjantów, daje satysfakcję. – Jesteśmy służbą najwyższego zaufania i wyprzedziliśmy nawet wojsko, zapewnił funkcjonariuszy dodając, że to wszystko dzięki ich wielkiej pracy. Podziękował na koniec samorządom za wsparcie. 

W imieniu samorządowców starosta Gustaw Wańkowicz przemówił i to w języku starobudziszewskim  a na koniec wręczył upominek dodając, że na piknik jednak nie przybędzie.

Życzenia – i to dla odmiany normalne – złożyli też Anna Rydzewska i Bogusław Janus. Oboje wręczyli upominki takie jak aparaty fotograficzne, laptopy i dobrej jakości kamerę. Do życzeń dołączył się, prokurator Jarosław Lewicki. Funkcjonariusz Jacek Desperak otrzymał od ministra odznakę zasłużony policjant. W imieniu zarządu OSP za pomoc w akcjach ratowniczych komendant PSP Zbigniew Spychała odznaczył brązowymi medalem za zasługi dla pożarnictwa insp. Wojciecha Spychałę oraz jeszcze dwóch innych policjantów. 

Później nastąpiła bodaj najbardziej oczekiwana uroczystość, czyli awanse. Na stopień podinspektora policji awansował nadkomisarz Janusz Strzępka. Na stopień aspiranta sztabowego awansowali: Waldemar Hildebrandt i Krzysztof Ryżek. Na stopień aspiranta policji – Jacek Desperak, Szymon Kozdemba, Dariusz Modrzyński, Leszek Nowak, Sławomir Łukaszewicz.  Na stopień młodszego aspiranta policji – Piotr Binkiewicz, Piotr Skrzyński, Ireneusz Marcinkowski, Szymon Nowacki, Jarosław Polarczyk i Jacek Wyrwał. Na stopień starszego sierżanta policji – Renata Kaliszan, Jarosław Nowak i Tomasz Owczarczak. Na stopień sierżanta policji – Jakub Gronkowski, Łukasz Ignac i Łukasz Klocek, Marcin Marcinkowski, Jarosław Obroż, Waldemar Perlicjan, Marcin Pietrucha, Wojciech Stomski, Joanna Szajfert, Mirosław Warguła i Szymon Zydorczak. I wreszcie na stopień starszego posterunkowego awansowali: Waldemar Pluciński, Rafał Wierzyński, Adam Zaranek i Szymon Nowak. 

Po odebraniu nominacji nadszedł czas na rozmowy i refleksje przy kawie, cieście i świeżych owocach. Drugą częścią obchodów święta policji był wspólny piknik na strzelnicy w Dąbrówce Leśnej.

Podobne artykuły