Regaty żeglarskie – hitem sezonu

ROGOŹNO. Trzydziestu żeglarzy rywalizowało niedawno o tytuł najlepszego w prestiżowych dorocznych regatach w klasie OPP o memoriał Czesława Janusa oraz o puchar starosty obornickiego w klasie kadet.

Zawody odbyły się na Jeziorze Rogozińskim, uczestniczyły w nim drużyny z KŻ Kotwica, LOK Chodzież, UKS Dwójka Rogoźno, UKŻ Piła.  Po sześciu biegach w klasie OPP najlepsze wyniki osiągnęli zawodnicy Kotwicy – Karolina Gargulińska, Paulina Korytowska i Tomasz Braczyński. Załoga Kotwicy w składzie bracia Łukasz i Krystian Gargulińscy zwyciężyła również w klasie kadet. Drugie i trzecie miejsce wywalczyła załoga LOK Chodzież w składzie –  Adrian i Sebastian Trusiak oraz Michał Gmaj i Mateusz Michalewski. Puchary zwycięzcom wręczała Elżbieta Janus a asystowali jej tacy żeglarze jak bosman Antoni Łuczak i komandor Leszek Kuźma oraz prezes WOPR Edward Chmielewski. 

O bezpieczeństwo na wodzie zadbali miejscowi WOPR-owcy, którzy podczas zawodów zmuszeni byli trzykrotnie interweniować. Następne tego typu zawody odbędą się też za rok.

Podobne artykuły