Połajewo w tropikach

POŁAJEWO, BERLIN. Ponad czterdziestu mieszkańców gminy Połajewo i okolic odwiedziło w minioną sobotę podberlińską Tropikalną Wyspę. Z możliwości wyjazdu zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Połajewie skorzystało blisko trzydzieścioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów oraz kilkanaścioro osób dorosłych. Wycieczka wyruszyła z Połajewa o 6.00 rano i przed 12.00 jej uczestnicy mogli się przekonać, jak to jest znaleźć się w krainie tropików pod gigantyczną kopułą. 

Połajewianie i koledzy z sąsiednich miejscowości zażywali uroków Tropikalnej Wyspy blisko pół doby, ale jak się okazuje to nadal było zbyt mało, aby odwiedzić wszystkie zakamarki tego raju na ziemi i przy okazji dobrze odpocząć. 

Atrakcji nie brakowało: do wycieczek zachęcał urokliwie rozplanowany las tropikalny z unikalnymi okazami roślin i małym wodnym zwierzyńcem, nie brakowało chętnych na zjazdy gigantyczną zjeżdżalnią, a skonstruowane na wzór orientalnych krain Morze Północne i Laguna Bali przyciągały rzesze kąpiących się „wyspiarzy”. Prawdziwe oblężenie przeżywały dwa jacuzzi, podobnie jak rozplanowane na terenie laguny wodne masaże, bicze wodne i whirlpool. Bardziej leniwi i spragnieni wytchnienia mogli podrzemać na leżaku umiejscowionym na piaszczystej plaży lub zaszyć się w jednej z wielu knajpek oferującej różnorodne przysmaki. 

Ok. 19.00 miłośnicy dżungli w środku Europy obejrzeli taneczne show połączone z występami kuglarzy i magika. Po zmierzchu „wyspa” rozbłysła niezwykle urokliwymi światełkami i żal było opuszczać tropiki. Grupa dotarła do Połajewa ok. 4.00 rano i niektórzy cały dzień musieli dochodzić do siebie po tym niezwykle męczącym wypoczynku. 

Podobne artykuły