Po długim oczekiwaniu Krańcowa

OBORNIKI. Ulica Krańcowa znajduje się, jak wskazuje jej nazwa, na krańcach Obornik. Przebiegając u podstawy górki Bogdanowskiej, po każdej większej ulewie czy roztopie śniegów jest narażona na zalewanie spływającymi z góry wodami opadowymi.  Po ostatniej nawałnicy strażacy musieli znów wypompowywać wodę ze znajdujących się tam posesji. 

Na szczęście stan ten nie potrwa już długo. Ulica zostanie skanalizowana i utwardzona. Zlecono wykonanie projektu na przebudowę ulicy Krańcowej a przy okazji i Nowej. Jak zdołaliśmy się dowiedzieć, projekty są na ukończeniu i będzie można niebawem ogłaszać przetarg na budowę obu ulic. Na koniec warto przypomnieć, dlaczego mieszkańcy Krańcowej i Nowej tak długo czekali. 

Na przeszkodzie w utwardzeniu nawierzchni stanął brak kanalizacji sanitarnej. Miała ją tam zbudować spółka PWiK z Obornik, ale bardzo długo nie mogła się jakoś za to zabrać. Zmiana prezesa w spółce zaowocowała przyspieszeniem w wykonaniu „odkładanych na później” inwestycji i po ułożeniu kanalizacji sanitarnej przyjdzie czas na kanalizację burzową i budowę samych ulic wraz z chodnikami. 

Podobne artykuły