Obornickie Jastrzębie Dróg

OBORNIKI. Motocykle cieszą się w kraju oraz na ziemi obornickiej coraz większym i niesłabnącym wciąż zaintereso- waniem. Dość powiedzieć, że wydział komunikacji starostwa powiatowego zarejestrował ich już niemal 1000 sztuk. 

Wśród jednośladów specjalną grupę tworzą motocykle ciężkie. Ich miłośnicy postanowili więc utworzyć własny klub. Tu z pomocą przyszedł im dyrektor Obornickiego Ośrodka Kultury Leszek Faron, przyjmując motocyklistów pod swe opiekuńcze skrzydła.  By wszelkim formalnościom stało się zadość, w miniony wtorek w sali OOK stawiło się niemal 40 posiadaczy i miłośników motocykli ciężkich, aby wspólnie utworzyć sekcję motocykli ciężkich o nawie „Jastrzębie Dróg”. 

Wybrano zarząd w skład którego weszli Tadeusz Witek, natychmiast i jednogłośnie wybrany prezesem; Arleta Dominiczak która będzie jego zastępczynią do spraw organizacyjnych i Zbigniew Przybylski – zastępca prezesa do spraw technicznych. Funkcję sekretarza sekcji przyjął Czesław Kiwertz a Jerzy Wiśniewski zgodził się zostać skarbnikiem. Krzysztof Dymek będzie zastępował każdego członka zarządu, który nie będzie mógł służyć w danym momencie pozostałym koleżankom i kolegom z sekcji. Powołano też komisję rewizyjną, w skład której weszli Jerzy Cyrulik, Paweł Rydzewski i Jarosław Skrzypczak. 

Miłośnicy motocykli, umówili się, że będą razem stanowić stale powiększającą się grupę przyjaciół i osób o podobnych zainteresowaniach. Celem tej grupy będzie dobra zabawa i wzajemna pomoc tam, gdzie będzie ona potrzebna. Motocykliści będą brać udział w zlotach i innych wspólnych imprezach. Pierwszą z nich będzie udział w gminnych dożynkach w Wargowie, gdzie pojadą kawalkadą wielu motocykli z flagą, na której widnieć będzie jastrząb sekcji oraz orzeł z herbu Obornik. W tym roku chcą też zorganizować, co najmniej jedno wspólne ognisko. Obiecali sobie promować Oborniki i Ziemię Obornicką. Chcą brać udział w gminnych w uroczystościach i dobrze się bawić na swych Yamahach, Kawasaki, Suzuki i Hondach. Na Junakach i wszystkim, co choćby pachnie jakimś motocyklem. 

Choć ciężkie motocykle kojarzą się głównie z silnymi mężczyznami, w sekcji nie brakuje także wiotkich kobiet. Jeżeli ktoś jest zainteresowanym przystąpieniem do sekcji motocyklowej przy OOK, drzwi są wciąż jeszcze otwarte. Wystarczy mieć prawo jazdy i motocykl oraz chęć przystania do „Jastrzębi Dróg”. 

Podobne artykuły