Czas na Słoneczną Rydzewskiej

ROŻNOWO.  – Ulica Słoneczna w Rożnowie zostanie utwardzona zamykając sieć ulic o stałej nawierzchni, poinformował podczas sesji nadzwyczajnej wiceburmistrz Bogdan Bukowski. 

Wyjaśnił, że po przebudowie ulic Spokojnej i Rzemieślniczej nieutwardzony pozostał już tylko 120 metrowy odcinek ulicy Słonecznej. – Z wielu względów nie mogliśmy tego wcześniej zrobić a teraz trafia się nam wyjątkowa okazja, że wykonawca wcześniej wymienionych ulic ma jeszcze na tym terenie sprzęt i zapas materiałów, dlatego zgodził się „zrobić” Słoneczną po kosztach a dla nas to oznacza od 30 do nawet 50% taniej niżby robić to później i w normalnym trybie. 

Tyle  wyjaśniał Bukowski a burmistrz Anna Rydzewska wyjaśniła przy okazji, owe „wiele względów”. – Przy ulicy Słonecznej mieszkam ja. Nie chcieliśmy zaczynać tej ulicy zanim nie wykonamy innych zadań. Po wielu latach nadziei na utwardzenie ulicy, moi sąsiedzi zostali jednak niesłusznie skazani na dalsze lata oczekiwania tylko z tego powodu, że mieszkam tam także i ja. Tak być nie powinno. 

Jest jeszcze inny powód do pośpiechu. Utwardzenie okolicznych dróg spowodowało spływanie części wód opadowych na teren posesji położonych przy ulicy Słonecznej.

Podobne artykuły