Waldemar Iracki odznaczony

OBORNIKI, POZNAŃ. Waldemar Iracki z Obornik został odznaczony złotym medalem „Za Zasługi Dla Sportu” przyznanym mu przez ministra sportu. Medal wręczył mu w imieniu ministra dyrektor Departamentu Sportu Tomasz Wiktor, przybyły do siedziby zarządu okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Poznaniu. Działacza sportu motocrossowego wyróżniono za szczególną aktywność i uzyskiwanie wybitnych osiągnięć w działalności społecznej w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. 

Warto dodać, że jest to pierwsze tak wysokie odznaczenie na Ziemi Obornickiej. Dla Waldemara Irackiego jest to juz trzecie odznaczenie przyznane przez najwyższe władze państwowe. Wcześniej otrzymał srebrną odznakę „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej” a w 2006 roku przyznany przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego „Srebrny Krzyż Zasługi”. 

Był on swego czasu motorem napędowym budowy Motoklubu Oborniki i budowy jednego z najciekawszych torów w Polsce. Zostało to dostrzeżone. Dziś jest działaczem w dyspozycji Głównej Komisji Sportu Motocyklowego, został powołany do kadry krajowej sędziów sportu motocyklowego. Jest autorem Motocrossowych Mistrzostw Polski Quadów i współautorem motocyklowego cross – country w Polsce. 

Podobne artykuły