Piknik obornickich sołtysów

GMINA OBORNIKI. Po raz szósty sołtysi z gminy Oborniki spotkali się w 130 osobowej grupie na dorocznym „Pikniku Sołtysa”. Wraz z nimi na imprezę przybyła w minioną sobotę do ośrodka Gumy w Obornikach Barbara Czachura reprezentująca Wielkopolskie Stowarzyszenie Sołtysów. Przybyły też władze Obornik i pracownicy urzędu miejskiego współpracujący z sołtysami a programowo nie przybyły władze powiatu. 

Przewodnicząca koła gminnego Stowarzyszenie Sołtysów Irena Magdziarek – radna i sołtys Wargowa – wraz z Dariuszem Mysiakiem sołtysem Ocieszyna pięknie ich powitali i podziękowali sponsorom w osobach gospodarzy obiektu jak i Ewie oraz Ryszardowi Nawrockim za wyroby ich piekarni a także Zofii i Zbigniewowi Cyrulik za kiełbaski z ich masarni piekące się właśnie na ruszcie.

Burmistrz Anna Rydzewska złożyła sołtysom życzenia dalszej dobrej współpracy pomiędzy władzą wiejską i władzą gminną. Podziękowała za trud, który jest zauważalny a efekty służą wszystkim mieszkańcom wsi. Życząc sołtysom dobrej zabawy zacytowała słowa Matki Teresy z Kalkuty – nawet rzeczy małe trzeba robić z sercem. Barbara Czachura także złożyła życzenia. Powiedziała – praca sołtysa nie zawsze jest zauważona. Jednak liczy się nie pochwała, ale efekt jego pracy. 

Po części oficjalnej obornickich sołtysów bawili poeci z „Wędrowca Poetyckiego” a najwięcej braw zebrał najsławniejszy Polski sołtys  Kierdziołek, w którą to postać wcielił się, jak zwykle z wielkim powodzeniem – Henryk Wojtysiak. Piękny koncert artystów związanych z grupą „Poetycki Wędrowiec” zebrał wiele pochwał a na koniec scenę zajęli Ewelina Smolarek i Ryszard Białasik przygrywając i śpiewając bawiącym się sołtysom. Dodatkowa atrakcją była grochówka i wyśmienite pyry z gzikiem „po Sołtysku”, na które zaprosiła Irena Magdziarek. Nie zabrakło pieczonego prosiaka i tańców, które trwały do późnych godzin nocnych. Piknik dowiódł, że sołtysi potrafią nie tylko dobrze pracować na rzecz swych wiejskich wyborców, ale i dobrze się bawić w zaprzyjaźnionej grupie. 

Podobne artykuły