Do utwardzenia już tylko ulica przy domu burmistrz Rydzewskiej – wokół zrobione

ROŻNOWO. 15 lipca oficjalnie zakończyła się budowa ulic Spokojnej i Usługowej w Rożnowie. Wykonawcą inwestycji rozpoczętej 25 kwietnia był „POL-GAR” Polus i Garnetz Sp. J. 

Za kwotę 1 mln 190 tys. zł wykonano utwardzenie obu ulic. Łącznie pokryto 850 metrów kostką betonową wraz ze zjazdami do posesji oraz chodnikami. Wykonano też kanalizację burzową. 

Wykonawca inwestycji wykonał dodatkowo na koszt własny rów melioracyjny, który dzieli osiedle od pól uprawnych. Rów z czasem zarósł i powstałby problem z odbiorem nadmiaru wód opadowych. 

Oficjalny odbiór obu ulic był też okazją do przeglądu pozostałych zadań. Wśród nich najpilniejszym wydaje się być utwardzenie nieco ponad 200 metrowego odcinka ulicy Słonecznej. Poniesienie okolicznych ulic spowodowało spływanie wód opadowych właśnie na te ulicę i przez to zwiększyło ryzyko podtapiania po ulewach tamtejszych posesji. – Mamy na ten cel środki i negocjujemy z wykonawcą Spokojnej i  Usługowej dobrą cenę,  powiedział nam Bogdan Bukowski uczestniczący w odbiorze inwestycji. 

Dlaczego ten właśnie odcinek nie został dotąd utwardzony? To proste. Przy ulicy Słonecznej mieszka burmistrz Obornik i ten fakt zadecydował, że ulica będzie utwardzana jako ostatnia na osiedlu powstałym w zachodniej części Rożnowa. 

Na koniec warto dodać, że ułożenie rożnowskich nawierzchni ulic i chodników spotkało się ze szczególnym uznaniem władz Obornik za wysoki standard i dobre tempo prac. Nie miał też poważniejszych zastrzeżeń gminny inspektor nadzoru.

Podobne artykuły