Coolturalnie i z uśmiechem

POŁAJEWO. Dobiegł końca pierwszy tydzień coolturalnych wakacji dla dzieci organizowanych w Połajewie. Na milusińskich czekało mnóstwo atrakcji – pogoda sprzyjała zabawom w plenerze i o nudzie mowy być nie mogło. Każdemu dniowi wspólnych zabaw patronuje inna dziedzina sztuki – w poniedziałek jest to teatr, we wtorek film, w środę literatura, a w czwartek sztuki plastyczne. W zależności od dnia dzieci uczestniczą dodatkowo w zajęciach tematycznych prowadzonych przez instruktorów GOK-u. 

W trakcie tygodnia dzieci „zaliczyły” już dwa wyjazdy: do Centrum Kultury Zamek w Poznaniu i na basen odkryty do Czarnkowa.  

Za półkolonie w GOK-u się nie płaci, a nawet można zyskać, albowiem dla każdego uczestnika zajęć przewidziano drugie śniadanie. Organizatorzy zadbali, by w każdym tygodniu Wakacji z Uśmiechem nie zabrakło dodatkowej atrakcji – spotkania z ciekawymi zawodami. W ubiegły czwartek grupa kolonistów udała się do remizy OSP w Połajewie na spotkanie ze strażakami. Strażacy profesjonalnie przygotowali się do odwiedzin dzieci, a komendant Andrzej Surmela zadbał o to, by mali słuchacze ani chwili nie nudzili się podczas zwiedzania. 

Dzieci obejrzały wóz strażacki, zapoznały się też z rozkładem sal w remizie. Następnie ratownik medyczny straży Paweł Grabarz zademonstrował wycieczce torbę medyczną i objaśnił do czego służą poszczególne przedmioty w niej się znajdujące. O przyjemną atmosferę i liczne atrakcje dla dzieciarni dbały w tym dniu młode strażacki ze stażystą GOK-u Natalią Jeneralczyk na czele, występujące na zawodach w konkurencjach sportowo-pożarniczych, ale również na co dzień związane z połajewską OSP. Dziewczęta rozdały dzieciom kaski i dzięki temu każdy uczestnik wakacji mógł się poczuć jak prawdziwy strażak. 

Podobne artykuły