Władze Obornik zapowiadają na lato wiele od dawna zaległych eksmisji

GMINA OBORNIKI. Okazuje się, że lato może być trudnym okresem dla tych wszystkich, którzy mieszkają w lokalach komunalnych o dobrym standardzie a od wielu miesięcy, a niekiedy lat, nie płacą czynszów oraz rachunków za media. Władze gminy zdecydowały się wydać takim osobom wojnę tego roku i systematycznie przeprowadzać eksmisje do lokali o gorszym standardzie. Ktoś, kto miał na przykład dwa duże pokoje z kuchnią, łazienką i ubikacją, będzie musiał się przenieść do jednego pokoju w suterynie, z drewnianym wychodkiem w podwórzu. 

Straty, które ponosi gmina z powodu nie płacenia czynszu w lokalach komunalnych przeszły już milion złotych. Niektóre osoby zalegają z samym czynszem ponad 20 tysięcy złotych. Do tego dochodzą opłaty za wodę, kanalizację, które też obciążają gminę. 

Tymczasem szereg rodzin, które będą zapewne systematycznie płacić czynsze i dbać o własny kąt, oczekuje na przydział mieszkań. Opuszczone przez eksmitowanych lokale zostaną przydzielone właśnie takim rodzinom. Władze mają nadzieję, że dzięki tym zabiegom zmniejszą się straty gminy z tytułu nie płacenia czynszów.

Według nieoficjalnych informacji, które zdobyliśmy na policji i w straży miejskiej,  służby porządkowe przygotowują się do przeprowadzenia eksmisji w najbliższych dniach na terenie Wargowa i Łukowa.

Podobne artykuły