Rezygnacja dyrektora obornickiego szpitala

OBORNIKI. Jak się dowiedzieliśmy, 30 czerwca złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska dyrektor obornickiego szpitala Stanisław Dobrzycki. W jego kontrakcie zapisana jest klauzula 6-miesięcznego okresu wypowiedzenia, więc formalnie dyrektorem pozostanie jeszcze do końca roku.  Dyrektor Dobrzycki poprosił jednak władze powiatu, który jest właścicielem szpitala, o skrócenie okresu wypowiedzenia za porozumieniem stron.

Nie udało się nam ustalić rzeczywistych przyczyn rezygnacji. Wiadomo, że dyrektor Dobrzycki był zwolennikiem – jak to ujmował – „szybkiego wstrzelenia się w programy restrukturyzacyjne, aby na czas wypełnić normy unijne.”

Komentując rezygnację, pod nieobecność starosty, sekretarz powiatu P.Sitek zapewniał, że odchodzący dyrektor musi kierować do końca realizacją aktualnie przeprowadzanych inwestycji.  

Dodajmy, że na ostatniej sesji, w ubiegły wtorek,  rada powiatu wyraziła zgodę na zaciągnięcie przez szpital pożyczki wysokości 1 mln 160 tys. zł na termoizolację budynków oddziału interny i długoterminowej opieki medycznej.

Podobne artykuły