Próba gwałtu pod Lulinem

LULIN. Wąska międzypolna droga z Lulina do Przecławia należy do raczej rzadko uczęszczanych. Jej nawierzchnia nie zachęca do jazdy i wiedzą o tym wszyscy w okolicy, choć czasami muszą tamtędy podróżować. Tak było też w przypadku 18 letniej mieszkanki Górki. 

W minionym tygodniu jechała rankiem około godziny 6:40 w stronę Przecławia do pracy u rolnika, gdzie znalazła sobie wakacyjne zajecie. Zauważyła na drodze około 50 letniego wysokiego mężczyznę, co nie wydało się jej niczym szczególnym aż do momentu, gdy pieszy najwyraźniej się nią zainteresował. 

Mężczyzna przewrócił ją na ziemię i przycisnął swym ciężarem. Szamotaniem chciała się oswobodzić, ale on miał jednak nad osiemnastolatką zdecydowaną przewagę fizyczną. Nie miała wątpliwości, że jego celem jest gwałt. Mężczyzna zerwał z niej dolna część odzieży i bieliznę. Przez krótki czas miotał się starając się zsunąć w niewygodnej pozycji spodnie i już niemal doszło do gwałtu, gdy nagle nadjechał jakiś rowerzysta i go spłoszył. 

Gwałciciel porzucił swą ofiarę i uciekł w kierunku Przecławia. Dziewczyna powiadomiła o wszystkim policję a ta za naszym pośrednictwem prosi wszystkich, którzy mogą znać gwałciciela o kontakt. 

Mężczyzna podejrzewany o próbę dokonania gwałtu mógł mieć około 50 lat i z wyglądu 180 cm wzrostu. Był szczupłej budowy ciała, z widocznym brzuchem. Ma siwe włosy, obcięte na jeża, twarz okrągłą, oczy szeroko osadzone, uszy przylegające. Miał krótko przystrzyżone wąsy, nosił okulary korekcyjne w drucianej oprawie koloru złotego. Ubrany był w bawełniany – granatowy T-shirt bez nadruków, spodnie długie, popielate, sportowe. Na szyi miał łańcuszek. Sprawca poruszał się samochodem osobowym, typu kombi koloru srebrnego. 

Osoby, które napotkały tego mężczyznę – gwałciciela, albo posiadają informacje o miejscu zamieszkania lub przebywania tej osoby bądź też w przypadku jego napotkania policja prosi o pilny kontakt pod numerami telefonu 061 29 75 238 lub 997.

Podobne artykuły