Nowa szkoła na drugi semestr

CHRUSTOWO. Tempo prac związanych z rozbudową Szkoły Podstawowej w Chrustowie przebiega jak dotąd zgodne z harmonogramem. Do dnia dzisiejszego wykonano już zaplanowane roboty ziemne, posadowiono ławy fundamentowe oraz wymurowano część ścian nośnych kondygnacji nadziemnej.

Równocześnie rozprowadzane są instalacje wodociągowo -kanalizacyjne.  Jeżeli nic nie zakłóci tempa prac, to oddanie do użytku nowej części szkoły powinno nastąpić przed II półroczem przyszłego roku szkolnego. Budynek po przebudowie dorówna najnowocześniejszym w wyglądzie jak i funkcji budynkom tego typu. Wtopiony w naturalne otoczenie będzie w pełni ekologiczny. Jego kotłownia będzie uzyskiwać czystą energię spalając wyłącznie słomę.  Gmina Oborniki zakupiła już urządzenia do brykietowania słomy oraz specjalny kocioł.

Tu warto dodać, że podobny system ogrzewania będzie zastosowany w Rożnowie. Jak nas poinformował wiceburmistrz Henryk Łukaszewski – zaistniała tam konieczność wymiany kotła, więc postanowiliśmy przejść na system w pełni ekologiczny a przy tym ekonomicznie uzasadniony. 

Podobne artykuły