Nad morzem zabrakło wody

POŁAJEWO, WYBRZEŻE ZACHODNIE. W ubiegły weekend prawdziwe oblężenie przeżywały nadmorskie miejscowości. Przyczyniły się do tego licznie organizowane jednodniowe wyjazdy do najbardziej popularnych miejscowości zlokalizowanych nad samym morzem. W sobotę 12 lipca wycieczka organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Połajewie odwiedziła Sarbinowo. Chętnych na wyjazd jak zwykle nie brakowało, a wybór dnia na opalanie był mimo zmienności lipcowej pogody, strzałem w dziesiątkę. 

Okazało się, że ci, którzy postanowili na jeden dzień odwiedzić tę część wybrzeża trafili na lepszą pogodę niż wypoczywający od tygodnia wczasowicze. Na chętnych wrażeń czekało także pobliskie Mielno, do którego łatwo się dostać kursującymi często busami. Tam można było przekonać się czym jest zatłoczona plaża i tłumy korzystających z wakacji wczasowiczów oraz …spotkać znajomych z pobliskiego Ryczywołu. 

Okazało się, że Mielno było celem podróży podobnej jak połajewska wycieczki zorganizowanej w Ryczywole dla mieszkańców gminy. W samym Sarbinowie w godzinach popołudniowych nastąpiła poważna awaria wody i w całej miejscowości nie można było skorzystać z sanitariatów. Na szczęście ok. 18.00 pobyt nad morzem dobiegł końca i wycieczka z Połajewa wróciła do domu pozostawiając nieprzyjemny problem braku wody nad morzem pozostałym w miasteczku wczasowiczom.

Podobne artykuły